Nanotech - M; Nano patrikler gümüş ve Nano partiküler çinko atomlarının etkisinin ön planda tutulduğu bir ürün olup özellikle mantarlara karşı geliştirilmiştir. Aynı zamanda güçlü antibakteriyel özelliği de vardır.

Ayaklardaki ve tırnaklardaki mantarın tedavisinde, mantarın sebep olduğu kaşınma ve yanmanın giderilmesinde son derece etkilidir. Düzenli kullanıldığında ayaklardaki terlemeyi de azaltır.

Ayak parmak aralarındaki mantarın tedavisinde ilk kullanımdan itibaren etkisini gösterir. Tırnaklardaki mantarın tedavisinde ise yaklaşık 1 aylık düzenli kullanım gerektirir. Mantarın sebep olduğu kaşınma ve yanma ilk 1-2 kullanımdan itibaren ortadan kalkar. Tam ve kalıcı tedavi için ürünü ayakkabınızın içine de uygulamanız gerekebilir. Bu durumda, uygulamayı akşam yapmanız ve ayakkabınızı gece boyu bekletmeniz önerilir. İnatçı ayakkabı kokularında, ayakkabınızın içine 1 poşet Nanotech-Toz dökmeniz ve 24 saat bekletmeniz tavsiye edilir.

Nanotech M; Tıpkı Nanotech Z’de olduğu gibi zeolit içerir. Bu nedenle ayaklarda oluşan kötü kokuları saniyeler içerisinde yok eder. Formülü, Nanotech Z ile benzerlik gösterse de, içerdiği metal iyonlarının ve zeolitin oranları Nanotech Z’den çok farklıdır. Bu iki ürün farklı amaçlarla tasarlanmıştır ve birbirinin yerine kullanılamaz.

Kullanımı:
Ayaklarınızı yıkayıp kuruladıktan sonra parmak aralarına ve tırnaklarınıza da gelecek şekilde 4-5 defa püskürtün. Kuruyana kadar (yaklaşık 30 saniye) bekleyin. Bu uygulamayı başlangıçta günde 2-3 defa tekrarlayabilirsiniz. Daha sonra ise günde 1 defa tekrarlamanız yeterlidir.

Tahriş edici değildir ancak gümüş ve çinko gibi metallere duyarlılığı olanların dikkatli kullanması gerekmektedir.

Ürün, tamamen su bazlıdır. Su ile yıkandığında hemen uzaklaşır ve yok olur. Yanıcı ya da uçucu değildir.

Açık yaralara da uygulanabilir. Açık yara üzerindeki mikro organizmaları da yok ettiği için bu yaraların tedavisinde de yardımcıdır.

Nanotech M: Şeker hastalarının ayaklarındaki yaraların tedavisinde de tedaviye yardımcı olarak kullanılabilir. Tedavinin yapılmadığı durumlarda, Nanotech M kullanımı, olası yaralara karşı antibakteriyel ve antifungal koruma kalkanı oluşturur.