Nanotech - Z; zeolitin ön planda tutulduğu bir ürün olup başta ağız kokusu olmak üzere, el ve vücuttaki kötü kokuları gidermek için tasarlanmıştır.

Sigara, alkol, soğan ve sarımsak gibi tüketim ürünlerinin sebep olduğu ağız kokusunu yok eder. Kokunun kana karışarak nefesle atılmasını durdurur.

Etkisi 1 dakikadan daha kısa sürede başlar ve saatlerce devam eder. En etkili olduğu koku türü sigara kokusu olup ellerdeki sigara kokusunu dahi saniyeler içerisinde yok eder. Kendi kokusu ve tadı yoktur. Vücudun doğal kokusunu tekrar kazanmasını sağlar.

Düzenli kullanıldığında el ve ayaklardaki aşırı terlemeyi azaltır. Bu etkisi, içeriğindeki çinko, gümüş ve akril reçine sayesindedir. Etkisi ve etki süresi kişisel değişkenlik gösterebilir.

Kullananların yaklaşık % 90’ında ilk kullanımdan itibaren terlemeyi tamamen durdurduğu, % 10’luk bir kesimde ise oldukça azalttığı saptanmıştır. Kullananların yaklaşık yarısında 1 haftalık düzenli kullanmanın ardından haftada 1-2 defa kullanması yeterli olmuş ancak geri kalan % 50 kullanıcıda günlük, düzenli kullanım gerektirmiştir.

Vücudun aşırı terleyen düğer tüm bölgelerinde de aynı etkiyi sağladığı, terlemeyi engellemekle birlikte mevcut kokuyu yok ettiği ve yeni koku oluşumunu engellediği gösterilmiştir.

Terlemeyi engellerken ter gözeneklerini kapatmaz, cildin rahat nefes almasına izin verir.

Kullanımı:
Terlemesi istenilmeyen bölgeye 2-3 defa püskürtülmesi yeterlidir. Uygulama günde 1-2 defa tekrarlanabilir.

Ağız kokusu için, ağzınızın koktuğunu hissettiğiniz her an 3-4 defa püskürtün. Yutulmasının sakıncalı olduğuna dair bir bulgu yoktur ancak tavsiye edilmez.

Ellerdeki kokular için avuç içi ve tırnaklarınıza 2-3 defa püskürtün. Gün içinde istenildiği kadar tekrarlanabilir.

Tahriş edici değildir ancak gümüş ve çinko gibi metallere duyarlılığı olanların dikkatli kullanması gerekmektedir.

Ürün, tamamen su bazlıdır. Su ile yıkandığında hemen uzaklaşır ve yok olur. Yanıcı ya da uçucu değildir.